Denumirea străzilor în comuna Pănăşeşti.

s.Pănăşeşti

1.Ştefan cel Mare şi Sfînt       Strada centrală

2. Învierea Domnului              Baltaga Gheorghe – Calmîş Vasile Andrei

3. Alba Iulia Bujorianu Valeriu – Gherasimenco Valentina

4.Decebal                                     Paraschiv Ion – Izbaş Valentin

5.Alexandrul cel Bun                  Braşovean Nicolae – Panuş Gheorghe

6.Alecu Russo                             Glavan Ion Tim – Gonţa Tudor

7.Voloseni                                   Marcan Ion  – Hîncu Ion

8.Teiului                                      Trubca Ion  – Paraschiv Ionuţ

9.Nucilor                                      Calancea Petru Pavel – Panuş Maria

10.Flacăra                                    Meriacri Mihail  – Paraschiv Vasile

11.Zorilor                                      Onisim Nicolae – Glavan Ion

12.Fîntînilor                                  Gonţa Maria Iac  – Mîndrilă Gavril

13.M.Dragan.                             Panuş Eugenia  – Arteni Raisa

  1. Răzeşilor              Calmîş Gheorghe  – Gîncu Axenia

15.Lemnarilor                               Panuş Alexandru  – Filip Maria

16.Arţarului                                   Tomas Nicolae – Sîrbu Lucia

17.Nicolae Testemiţanu               Glavan Gheorghe – Istrati Aculina

18.Mihai Eminescu                       Lupascu Serghei – Luchian Petru

19.Doinei                                         Mereacre Eleonora – Vidrasco Serghei

20.Drumul Crucii                            Paraschiv Nicolae  – Botnari Petru

21.Mihai Viteazu                            Chintea Troian – Gonţa Ion

22.Adrian Păunescu                     Panuş Ion ,Calancea Ion,Proca Gheorghe.

23.Timofei Lupaşcu                        Creţu Pavel  – Filip Grigore

24.Faţa Satului                                Cebotari Vladimir – Zaharco Vasile

25.Viilor                                           Istrati Ion  – Meriacre Iurie

26.Luciafărului                                Liţcan Andrei ,Popa Emilian

27.Salcîmilor                                   Calmîş  Serghei – Costin Vasile

28.Dimitrie Cantemir                     Scutari  Lilian – Alexei Gheorghe

29.Grigore Vieru                              Chintea Tudor  – Paraschiv Gheorghe

30.Vasile Lupu                                  Dumitraşcu Petru – Filip Pavel

31.Olimpică                                       Chintea Ion  –  Istrate Ludmila

32.Cireşilor                                         Mîndrilă  Tudor  – Gonţa Vasile

33.Unirii                                              Mîndrilă Alexandru – Castraveţ  Ion Alexandru

34.Chişinăului                                    Creţu Pavel – fabrica de vin

35.Pădurii                                          Panuş Ion Petru  – loturile de casă M/Otonel

 

Satul Ciobanca

1.Ştefan cel Mare şi Sfînt              Strada centrală

2.Codrenilor                                    Simin Igor  – Viziru Gheorghe

3.Livezilor                                         Viziru Sofia  – Dilimarschi Victor

4.Iazurilor                                       Grădiniţa de copii – Trubca Ecaterina

5.Binecuvîntării                               Bar Calmîş Gheorghe- Calmîş Lilia

6.Şoimului                                       Galiţchii Dumitru – Hîncu Grigore

7.La Poiană                                      Panuş Reveca  – Ghiaur Alexandru

8.Valea Pietrei                                Panuş Tudor –  Calancea Ion

9.Ion Creangă                                   Afteni Ion – Dadeu Vasile